1. Mletý česnek vs. čerstvý česnek
Čerstvý česnek má silnější chuť a aroma než mletý česnek, ale mletý česnek je praktičtější a snadněji se používá. Pokud tedy chcete zachovat silnější chuť česneku, použijte čerstvý. Pokud vám ale jde spíše o praktičnost, použijte mletý česnek.
2. Smažení česneku
Při smažení česneku dejte pozor, aby nezhnědl. Pokud jej necháte příliš dlouho na pánvi, začne hořet a získá hořkou chuť. Proto se snažte jej smažit jen krátce a opatrně.
3. Přidání česneku do polévek
Pokud přidáte česnek na začátku vaření polévky, bude mít výraznější chuť. Pokud ho ale přidáte až ke konci, bude mít jemnější chuť.
4. Vaření s celým česnekem
Pokud vaříte například maso, můžete přidat i celý česnek. Díky tomu se vaše jídlo dobře ochutí a získá pěknou vůni. Po uvaření jednoduše vyndejte česnek ven.
Udělejte si domácí „očkování“ proti chřipce, která útočí na podzim. Nemoc vás obejde
5. Přidání česneku do omáček
Česnek můžete přidat do různých omáček a díky tomu jim dodáte pikantní chuť. Pokud ale nechcete, aby byl česnek vidět, stačí ho jen prolisovat a přidat do omáčky.
6. Česnekové máslo
Česnekové máslo může být vynikajícím doplňkem k různým jídlům. Jednoduše smíchejte máslo s prolisovaným česnekem a přidejte sůl a pepř. Můžete také přidat bylinky, například petržel nebo tymián.
7. Česnekové chipsy
Pokud máte chuť na něco slaného a pikantního, zkuste udělat česnekové chipsy. Nakrájejte česnek na tenké plátky, osolte a opečte na pánvi s olejem. Hotové chipsy posypte sýrem nebo bylinkami.
Doufám, že vám tyto tipy pomohou lépe využít česnek v kuchyni a přidat do jídel další vrstvu chuti a aroma. Dobrou chuť!